Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
View Complete details
| Packaging Type | Box |
| Size | Medium |
| Material | Mild Steel |
| Grade | A |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Pipe Size | 3/4 inch |
| Material | Mild Steel |
| With Plate | Yes |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Nut type | Hex Nut |
| Certification | ISI |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material Grade | A |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Bolts | Round-head |
| Diameter | 7 mm |
| Size | 10mm |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details