Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Head Style | CSK |
| Usage/Application | Car |
| Finishing | Polished |
| Size | 20mm |
| Diameter | 12 mm |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | silver |
| Uses | Construction |
| Size | 4mm |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Color | Silver |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | 304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Head Shape | Hexagonal |
| Size | 20mm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 6 mm |
| Material | Mild Steel |
| Length | 2 inch |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | Medium |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Usage/Application | Construction |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 6 mm |
| Material | Mild Steel |
| Length | 20mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Color | Silver |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 3 mm |
| Material | Mild Steel |
| Head Type | Round |
| Length | 2inch |
| Surface Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Grade | A |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Screw Length | 1.5 inch |
| Material | Mild Steel |
| Head Type | Minus (-) |
| Packaging Type | Box |
| Finish | Brass Finish |
| Coating | Gold Plated |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | 304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 5mm |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 4.5 mm |
| Size | Medium |
| Packaging type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details