Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Size | 10mm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Heads | Round-head |
| Packaging Type | Box |
| Plating | Silver |
View Complete details
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Thread | Coarse |
View Complete details
| Bolt Diameter | M5 (5 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Material | Mild Steel |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Thread | Fine |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details