Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Machinery |
| Finish | Bright Zinc Plated |
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Surface Treatment | Black Oxide |
| Product Type | Nut |
View Complete details
| Nominal Nut Diameter | 6 mm |
| Material | Mild Steel |
| Material Grade | A |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Nominal Nut Diameter | M20 (20 mm) |
| Material | Brass/Bronze |
| Nut Type | Etching |
| Usage/Application | Polished |
| Surface Treatment | Polished |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Nominal Nut Diameter | M2 (2 mm) |
| Material Grade | A |
| Quantity Per Pack | 10mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | SS/MS/Carbon Steel |
| Nut Type | Broaching |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Nut |
View Complete details
| Nominal Nut Diameter | M2 (2 mm) |
| Material | Brass/Bronze |
| Nut Type | Etching |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Surface Treatment | Polished |
View Complete details
| Material | Brass/Bronze |
| Diameter | 3 mm |
| Nut Type | Etching |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Shape | Hexagonal |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 7 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Size | 10mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Packaging Type | Box |
| Nut Type | Broaching |
| Surface Finishing | Polished |
| Quantity Per Pack | 10 |
View Complete details
| Diameter | 3 mm |
| Material | Mild Steel |
| Head Shape | Flat |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Thread Type | Full Thread |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Grade | A |
| Surface Treatment | Polished |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | SS/MS/Carbon Steel |
| Diameter | 6 mm |
| Size | 20mm |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Nut Type | Broaching |
| Shape | Hexagonal |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | SS/MS/Carbon Steel |
| Diameter | 6 mm |
| Nut Type | Broaching |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Carbon Steel |
| Nominal Nut Diameter | M2 (2 mm) |
| Material Grade | A |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Polished |
| Is It Customised | Customisation |
View Complete details
| Inner Diameter | 3 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | In Mm |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Nut Type | Broaching |
| Type | Threaded |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | 20mm |
| Nut Type | Broaching |
| Packaging Type | Box |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Design | Modern |
View Complete details
| Material | High Tensile Steel |
| Nominal Nut Diameter | M2 (2 mm) |
| Finish | Polished |
| Material Grade | A |
| Packaging Size | Box |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Alloy Steel |
| Size | 2m |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Grade | A |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Brass |
| Size | 10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Grade | A |
| Quantity Per Pack | 10mm |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details