Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 5.5 mm |
| Size | 40mm |
| Head Style | CSK |
| Usage/Application | Car |
| Packaging Type | Box |
| Grade | A |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Head Style | CSK |
| Usage/Application | Car |
| Grade | A |
| Finishing | Polished |
| Diameter | 1.5 mm |
| Size | 10mm |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Head Style | CSK |
| Usage/Application | Car |
| Finishing | Polished |
| Size | 10mm |
| Diameter | 18 mm |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 1.5 mm |
| Size | Medium |
| Head Style | CSK |
| Usage/Application | Car |
| Grade | A |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Thread Type | Full Thread |
| Head Height | 1 inch |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 2 mm |
| Head Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Thread Type | Metric |
| Packaging Type | Box |
| Color | Black |
| Material Grade | A |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Screw Material | Stainless Steel |
| Diameter | M2.5 (2.5 mm) |
| Screw Thread Length | 9 mm |
| Screw Head | Flat |
| Screw Drive | Slotted |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Black |
| Size | 5mm |
| Type | Round |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Screw Length | 35 mm |
| Diameter | 1 mm |
| Material | MS |
| Size | 4mm |
| Head Shape | Round |
| Thread Style | Full Thread |
| Drive Type | Phil |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Color | silver |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | M1.6-M24 |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 4mm |
| Grade | A |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | Medium |
| Grade | A |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 1 mm |
| Material | Mild Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Color | Silver |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | 304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Color | silver |
| Heat Treatment | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 3 mm |
| Material | Mild Steel |
| Head Shape | Round |
| Thread Style | Full Thread |
| Drive Type | Phil |
| Color | Black |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | Medium |
| Grade | A |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 10 mm |
| Screw Length | 1.5 inch |
| Head Type | Star Type (X) |
| Packaging Type | Box |
| Finish | Brass Finish |
| Coating | Gold Plated |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | Medium |
| Grade | A |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Polished |
| Color | Silver |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 5 mm |
| Screw Material | Copper |
| Screw Thread Length | 9 mm |
| Screw Head | Flat |
| Screw Drive | Slotted |
| Screw Coating | Electro Galvanized (EG) |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 5mm |
| Grade | A |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Polished |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 70 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Thread Type | Full Thread |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Screw Size | 12 mm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 4 mm |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Usage | Industrial |
| Thickness | 10mm |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 3 mm |
| Screw Length | 1.5 inch |
| Head Type | Minus (-) |
| Packaging Type | Packet |
| Finish | Polished |
| Coating | Nickel Plated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details