Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Nominal Nut Diameter | 12 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | 304 |
| Usage/Application | Fastening |
| Quantity Per Pack | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material Grade | 304 |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | M12 (12 mm) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Inner Diameter | 5 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Material | SS |
| Shape | Hexagonal |
| Grade | 304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | High Tensile Steel |
| Size | Medium |
| Nut Type | Broaching |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Usage/Application | Polished |
| Grade | A |
View Complete details