Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Diameter | 6 mm |
| Material Grade | 304 |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Bolts | Round-head |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 24 mm |
| Material | Brass/Bronze |
| Thickness | 10 mm |
| Nut Type | Broaching |
| Shape | Hexagonal |
| Grade | 304 |
| Color | Silver |
View Complete details
| Nut Size | M2 |
| Material | Brass/Bronze |
| Nut Type | Etching |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Thread Size | M14 |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Nut Type | Drilling |
| Shape | Hex |
| Connection Type | Male |
| Finishing | Powder Coated |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Packaging Type | Box |
| Surface Coating | Polished |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
View Complete details
| Material | Mild Steel (MS) |
| Is It Rust Proof | Yes |
| Surface Treatment | Polished |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 8 mm |
| Type | Wing |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Metallic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Brass |
| Nominal Nut Diameter | M2 (2 mm) |
| Material Grade | A |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | 10mm |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Packaging Type | Box |
| Grade | A |
View Complete details
| Diameter | 7 mm |
| Size | 20mm |
| Material | Carbon Steel |
| Packaging Type | Box |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | 20mm |
| Nut Type | Etching |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | High Tensile Steel |
| Type | In Mm |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 2 mm |
| Size | 20mm |
| Thickness | 10mm |
| Grade | A |
View Complete details
| Diameter | 4 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | In Mm |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | High Tensile Steel |
| Nut Type | High Tensile |
| Size | 10mm |
| Grade | A |
| Surface Finish | Polished |
| Finishing | Polished |
View Complete details
| Diameter | 15 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 50 |
| Grade | 304 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Alloy Steel |
| Size | 10mm |
| Finishing | Polished |
| Thickness | 10mm |
| Material Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Size | 10mm |
| Nut Type | Channel |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Thread Type | Metric |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Packaging Type | Box |
| Material Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details