Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | PTFE |
| Inner Diameter | 5 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | MS |
View Complete details
| Outer Diameter | 17 mm |
| Material | MS |
| Usage | Industrial |
| Inner Diameter | 8 mm |
| Thickness | 2 mm |
View Complete details
| Inner Diameter | 7 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | MS |
| Usage | Industrial |
View Complete details
| Inner Diameter | 14 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | MS |
| Usage | Industrial |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | Industrial |
View Complete details
| Inner Diameter | 7 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | MS |
| Usage | Construction |
View Complete details
| Inner Diameter | 7 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | MS |
| Outer Diameter | 28 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Usage | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Inner Diameter | 9 mm |
View Complete details
| Inner Diameter | 7 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Outer Diameter | 5 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Surface Finish | Electroplated |
| Finishing | Polished |
View Complete details
| Inner Diameter | 2 mm |
| Outer Diameter | 5 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Usage | Lab |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | MS |
View Complete details
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | Industrial |
| Material | Carbon Steel |
View Complete details
| Material | Carbon Steel |
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | Industrial |
View Complete details
| Thread Type | Half Thread |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Hexagonal |
| Color | Silver |
| Diameter | 3 mm |
| Size | 30mm |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | Industrial |
View Complete details