Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Size | 10 mm |
| Color | Silver |
| Shape | round |
| Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 20mm |
| Shape | Round |
| Finishing | Polished |
| Quantity Per Pack | 10 |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | Medium |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A |
| Head Type | Round |
View Complete details
| Material | Alloy Steel |
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Black |
View Complete details
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | Threaded |
| Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 100 |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | Medium |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Color | Silver |
| Packaging | Box |
View Complete details
| Size (Length) | 1.5 inch |
| Material Grade | 304 |
| Size | 10mm |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Mild Steel |
| Finishing Type | polished |
View Complete details
| Size/Diameter | 2 inches |
| Steel Grade | Duplex 32760 |
| Material | Carbon Steel |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Delivery Details | Within One Week |
View Complete details