Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Stainless Steel |
| Thread Type | Full Thread |
| Quantity Per Pack | 100 |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 10mm |
| Surface Finish | Polished |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | SS 304 |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Nominal Length | 8 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details