Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Screw Diameter | 3.5 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Screw Length | 9.5 mm (3/8 Inch) |
| ISO Size | #6 Gauge |
| Finish | Zinc Plated |
| Washer | EPDM |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 4 mm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Handles |
| Finish Type | Chrome Polish |
| Color | Silver |
| Grade | A |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Thread Type | Metric |
| Head Type | Hex |
| Size | M 6 |
| Quantity Per Pack | 100 |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | silver |
| Size | 10mm |
| Surface | Polished |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | Medium |
| Grade | A |
| Packaging Type | Box |
| Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | Medium |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Size | 3mm |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Bolt Diameter | M5 (5 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Material | Mild Steel |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Thread | Fine |
| Standards | ISO 4162 |
| Thread Style | Fully Threaded |
| Material Grade | Grade 8 |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 5mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Shaped | Hex |
| Colour | Silver |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Screw Material | Stainless Steel |
| Diameter | M2.5 (2.5 mm) |
| Screw Thread Length | 9 mm |
| Screw Head | Flat |
| Screw Drive | Slotted |
View Complete details