Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Stainless Steel |
| Size | M 6 |
| Shape | J |
| Usage/Application | Fastening |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 10 mm |
| Bolt Diameter | M10 (10 mm) |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Nominal Length | 8 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Usage | Industrial |
| Thickness | 10mm |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Grade | A |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 10 mm |
| Shape | J |
| Usage/Application | Construction |
| Finishing | Polished |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Usage/Application | Construction |
| Packaging Type | Box |
| Size | Medium |
| Material | Mild Steel |
| Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Finish | Electro Galvanized (EG) |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 8 mm |
| Thikness | 10mm |
View Complete details
| Size | 2 inch |
| Material | Cast Iron |
| Grade | A |
| Environmental conditions | Industrial Fasteners |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | M2.5 |
| Material | Mild Steel |
| Thread Type | Metric |
| Length | 5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Product Type | Anchor Bolt |
| Shape | J Shaped |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Surface Finishing | Chrome |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Product Type | Anchor Bolt |
| Shape | J Shaped |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Surface Finishing | Chrome |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Grades | A |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details
| Diameter | 2 mm |
| Grade | 8.8 |
| Head Shape | Flat |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Material | Low Carbon Steel |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Color | Silver |
| Heat Treatment | Yes |
| SS Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Cast Iron |
| Size | 4mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A |
| Surface Finishing | Polished |
View Complete details
| Diameter | 8 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Golden |
| Grade | A |
| Surface Treatment | Polished |
View Complete details
| Diameter | 3 mm |
| Surface Finishing | Polished |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
We are one of the leading manufacturers, wholesalers & exporters of quality products to our clients
View Complete details