Bhayander West, Thane, Maharashtra
GST No. 27AAOCP1983A1ZB
Call 08043845786 85% Response Rate
Send Enquiry
| Rivet Diameter | 3.2 mm |
| Head Shape | Curved/Rounded |
| Rivet Length (mm) | 6.4 mm |
| Surface Finishing | Polished |
| Application | Fastening |
View Complete details
| Rivet Diameter | 4 mm |
| Diameter | 2 mm |
| Head Shape | Curved/Rounded |
| Color | Gray |
| Rivet Length (mm) | 7.9 mm |
| Surface Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Size | 30mm |
| Color | silver |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Surface Finishing | Polished |
| Grade | A |
| Thickness | 10mm |
View Complete details
| Diameter | 4.8 mm |
| Inner Diameter | 2 mm |
| Size | 10mm |
| Material | Stainless Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
View Complete details